
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 360 MHz |
| Memory Size | 8.3 kb |
| Number of I/Os | 145 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 3.465 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 360 MHz |
| RAM Size | 6.8 kB |
| Number of Logic Elements/Cells | 3000 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 3000 |
| Packaging | Tube |
| Number of Gates | 100 |
| Embedded Memory | 54 kbit |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
